Téměř po 110 letech se dostali do rukou farních Luleckých farností, zpráva od jejich předků. Při opravě kostela svatého Martina našli pracovníci ve věži měděný tubus s dokumenty z roku 1907. Umístili je tam pro své potomky tehdejších zastupitelů Lulče při opravě kostela.

Podobné ukládání pamětních schránek bylo před sto lety poměrně časté. Přibližuje nám konkrétní lidi, kteří nechali opravit kostel v roce 1907 a rozhodli se svým vzkazem oslovit budoucí generaci. 

V tubusu byly uloženy listiny zaznamenávající život v  Habsburské monarchií, záznamy o historii kostela a opravy kostelní věže. A popis tehdejšího života.Fotografie z opravy kostela a Konkurenčního výboru.

Práce na opravě kostele sv. Martina úspěšně pokračuje i v tomto roce. Výměna střešních obkladů a obnova klempířských prvků byla dokončena ze dvou třetin.

Po dokončení opravy budou nalezené dokumenty uloženy znovu do tubusu, současně s předměty dokumentujícími dnešní dobu

. Ve vÄ> ľi kostela svatà © ho Martina naÅ¡li LulÄ> tÄ> v tubusu odkaz z roku 1907.https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/drahe-potraviny-kilo-hoveziho-za-dve-koruny-vez-vydala-110-let-stare-poselstvi-20171109.html

 

FOTOGALERIE