DNE 16.09 2018 PROBĚHLO NA HŘBITOVĚ U SV. MARTINA V LULČI, SVĚCENÍ NOVÉ OPRAVENÉ HŘBITOVNÍ ZDI. FOROGALERIE

DONATOR

INFORMACE O PŘÍSPĚVKU FARNOSTI DO FONDU ZA ROK 2018

Farnost si zvolilo celkem 18 donátorů.

(stav k 15. 10. 2018)
Stanovená výše příspěvku farnosti 32.117 Kč
Uhrazeno celkem
    – z toho příspěvky donátorů

33.865 Kč

Uhrazeno navíc 1.748

Informace o příspěvku farnosti do fondu za rok 2017
Stanovená výše příspěvku farnosti 25,495 Kč
Uhrazeno celkem
    - z toho sbírka 24. 9. 2017
    - z toho příspěvky donátorů

25.495 Kč
8.500 Kč

K Fondu na podporu pastorace a kněží v Brně

Milé sestry, milí bratři,

v dnešním evangelním úryvku jsme slyšeli jednu z mnoha podobností o Božím království. Pán v něm vystupuje jako hospodář, který se staral o svou vinici. A od rána do večera si najme pracovníky, aby jeho vinice byla ošetřena a přinášela co největší užitek. Tou vinicí je církev, diecéze, farnost, rodina ...

V naší diecézi, která tento rok slaví 240. výročí svého založení, všichni ve jménu Pána zvládnou všestrannou pomoc při jejím hospodaření.

Co můžeme udělat, aby vinice diecéze vzkvétala a přinášela užitek?

Téměř po 110 letech se dostali do rukou farních Luleckých farností, zpráva od jejich předků. Při opravě kostela svatého Martina našli pracovníci ve věži měděný tubus s dokumenty z roku 1907. Umístili je tam pro své potomky tehdejších zastupitelů Lulče při opravě kostela.

Podobné ukládání pamětních schránek bylo před sto lety poměrně časté. Přibližuje nám konkrétní lidi, kteří nechali opravit kostel v roce 1907 a rozhodli se svým vzkazem oslovit budoucí generaci.

V tubusu byly uloženy listiny zaznamenávající život v  Habsburské monarchií, záznamy o historii kostela a opravy kostelní věže. A popis tehdejšího života.Fotografie z opravy kostela a Konkurenčního výboru.

Práce na opravě kostele sv. Martina úspěšně pokračuje i v tomto roce. Výměna střešních obkladů a obnova klempířských prvků byla dokončena ze dvou třetin.

Po dokončení opravy budou nalezené dokumenty uloženy znovu do tubusu, současně s předměty dokumentujícími dnešní dobu

. Ve vÄ> ľi kostela svatà © ho Martina naÅ¡li LulÄ> tÄ> v tubusu odkaz z roku 1907.https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/drahe-potraviny-kilo-hoveziho-za-dve-koruny-vez-vydala-110-let-stare-poselstvi-20171109.html