Téměř po 110 letech se dostala do rukou farníků Lulečské farnosti, zpráva od jejich předků. Při opravě kostela svatého Martina našli pracovníci ve věži měděný tubus s dokumenty z roku 1907. Umístili je tam pro své potomky tehdejších zastupitelé Lulče při opravě kostela.

k Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze

Milé sestry, milí bratři,

v dnešním evangelním úryvku jsme slyšeli jednu z mnoha podobností o Božím království. Pán v něm vystupuje jako hospodář, který se staral o svou vinici. A od rána do večera si najme pracovníky, aby jeho vinice byla ošetřena a přinášela co největší užitek. Tou vinicí je církev, diecéze, farnost, rodina ...

V naší diecézi, která tento rok slaví 240. výročí svého založení, vás všechny ve jménu Pána zvu k všestranné   pomoci na jejím obhospodaření.

Co můžeme udělat, aby vinice diecéze vzkvétala a přinášela užitek?

8.10.2017

Kostel sv. Izidora: